Μήνυμα του Διευθυντή προς τους/τις υποψήφιους/ες

Αγαπητοί τελειόφοιτοι μαθητές,

Τη Δευτέρα μπαίνετε στην τελική ευθεία ενός δρόμου που ξεκίνησε εδώ και καιρό. Είμαι σίγουρος ότι θα τερματίσετε νικητές, αλλά κι αυτό να μη συμβεί η ζωή θα σας δώσει πολλές ακόμη ευκαιρίες για να βρείτε τον αληθινό προορισμό σας.

Για τη Δευτέρα 15-6-2020 που αρχίζουμε, σας καλώ να βρίσκεστε στο σχολείο στις 7:45, έχοντας μαζί σας το δελτίο εξεταζομένου (καρτελάκι).

Μπορείτε επίσης να φέρετε μαζί σας ένα μπουκαλάκι νερό/αναψυκτικό εφόσον δεν λειτουργεί το κυλικείο, οπότε δεν υπάρχει η δυνατότητα να το προμηθευτείτε από δω.

Στην αίθουσα θα έχετε μόνον ανεξίτηλης μελάνης (μαύρο ή μπλε) στυλό, μολύβι (θα γράψετε μ’ αυτό μόνον αν το διευκρινίζουν οι οδηγίες), γομολάστιχα (όχι blanco), γεωμετρικά όργανα.

Τέλος ίσως θα ήταν καλό να αποφύγετε να φέρετε το κινητό σας μαζί σας, το οποίο όπως και να έχει, θα το παραδώσετε ενυπόγραφα κατά την είσοδό σας στο χώρο. ΠΡΟΣΟΧΗ, μην το ξεχάσετε, ακόμη και κλειστό στην τάξη είναι επαρκής λόγος μηδενισμού του γραπτού σας.

Σας περιμένω λοιπόν τη Δευτέρα με τη βαθιά πεποίθηση ότι όλα θα πάνε καλά.