Ψυχολόγος στο Σχολείο για το έτος 2022-23

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Το σχολείο μας, σας ενημερώνει ότι μέχρι τη λήξη του σχολικού έτους που διανύουμε,  διαθέτει ψυχολόγο για τις ανάγκες των μαθητών, του εκπαιδευτικού προσωπικού και των γονέων.

Η ψυχολόγος παρέχει ψυχοκοινωνική και συμβουλευτική υποστήριξη, καθώς και ενδυνάμωση της σχολικής κοινότητας, στα πλαίσια της  Πράξης “Υποστήριξη Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Γενικής Εκπαίδευσης από Ψυχολόγους και Κοινωνικούς Λειτουργούς”.

Εκπαιδευτικοί, γονείς, κηδεμόνες των μαθητών μας και μαθητές, μπορούν να απευθύνονται στην ψυχολόγο του σχολείου, κα Ανθή Καραπέδη, όπου και θα είναι διαθέσιμη κάθε Δευτέρα.

Για κάθε ενδιαφερόμενο, τα ραντεβού θα πραγματοποιούνται μεταξύ των ωρών 9:00-13:10, κατόπιν συνεννόησης με τη Διεύθυνση του σχολείου.